Z-SCHOOL לימודי און ליין המוביל בישראל

חינוך ביתי

מהו חינוך ביתי? כיצד מייצרים מסגרת לחינוך ביתי? מה הם היתרונות הנלווים למסגרת של חינוך ביתי ואיזה אישורים נדרשים על מנת להעניק לילדיכם מסגרת של חינוך ביתי? כל התשובות לכל השאלות בעמוד שלפניכם.

לימוד ביתי עם Z-SCHOOL כל ההיתרונות

חסכון כספי משמעותי

בזמן שעלות של שיעור פרטי יכולה להגיע ל-150-200 ש"ח - אצלנו משלמים הרבה פחות, ויש אפשרות להוזיל עוד יותר בשיעורים קבוצתיים!

מערכת שעות מותאמת אישית

בZ-school נהנים ממגוון רחב של נושאי לימוד ועזרה במציאת המורה המושלם והתאמה אישית מירבית לצרכים של הילד שלך לכל הגילאים

המורים המנוסים ביותר

את עשרות המורים במאגר שלנו בחרנו בקפידה לאחר קבלת המלצות אישיות ואנחנו מקפידים לשמר את המורים ברמה הגבוהה ביותר בכל מקצוע!

מתנה לקבוצות למידה

הרכיבו קבוצה מעל 4 ילדים בכל נושא שתבחרו וקבלו שיעור ראשון קבוצתי חינם!

בשנים האחרונות, יותר ויותר הורים בארץ ובעולם, בוחרים להקנות לילדיהם מסגרת של חינוך ביתי תוך וויתור מודע על החינוך הפורמלי המיושם באמצעות מוסדות חינוך רשמיים. בישראל, הורים המעוניינים להעניק לילדם מסגרת כזו או אחרת של חינוך ביתי, נדרשים לעמוד במספר תנאים הקבועים בחוק על מנת לקבל פטור מחוק לימוד חובה במוסדות החינוך הפורמליים. 

מהו חינוך ביתי?

חינוך ביתי הוא למעשה תהליך חינוכי המיושם במלואו בבית התלמיד ולא באמצעות מוסדות חינוך פורמליים. מסגרות של חינוך ביתי היוו את הדרך הנפוצה ביותר להקניית ידע לאורך כל ההיסטוריה האנושית וזאת בטרם הקמת מערכות רחבות היקף של בתי ספר. עד שנת 1994, החינוך הביתי לא הוכר על ידי רשויות המדינה בישראל, אך מאותה שנה חל מפנה בכל הנוגע ליחס רשויות המדינה לנושא החינוך הביתי.

חינוך ביתי לילדים

השאירו פרטים ונשמח לסייע

ברוכים הבאים לZ-SCHOOL. לפניכם טופס מילוי פרטים פשוט וחוייתי להרשמה לשיעורים אונליין
נא למלא שם פרטי ומשפחה
נא למלא פרטים ליצירת קשר
נא למלא פרטים נוספים
בחרו אפרות למידה פרטית או בקבוצה

חינוך ביתי איך מתחילים?

מסגרת לחינוך ביתי בישראל חייבת לעמוד במספר תנאים מקדימים הקבועים בחוק, הכוללים בין היתר גיבוש תוכנית לימוד ביתית העומדת בתנאים הבאים:

  • התוכנית לחינוך ביתי חייבת לכלול בתוכה את כל הכלים באמצעותם ההורים מתכננים לספק לילדיהם את צרכי החינוך הנדרשים לו, והכול באופן כזה שיבטיח רכישת מיומנויות לימודיות וחברתיות כאחד.
  • התוכנית חייבת להיעשות באופן כזה שיאפשר לילד להשתלב בכל רגע נתון כתלמיד מן המניין במוסד חינוך פורמלי כזה או אחר בהתאם לרמת הלימוד התואמת את גילו ורמת תפקודו.
  • התוכנית חייבת לכלול בתוכה את כל תחומי הידע אליהם הילד עתיד להיחשף, כאשר 55% מתכני הלימוד והידע חייבים להיות מבוססים על תוכניות היסוד של מערכת החינוך הפורמאלית בהתאם לשכבת הגיל של הילד ורמת תפקודו.
  • התוכנית חייבת לכלול בתוכה תחומי ידע נוספים מעבר לתכני הלימוד הנדרשים וזאת בהתאם לכל תחום ידע ו/או העשרה שההורה או הילד בוחרים

ותנאים נוספים המחייבים את ההורים המעוניינים להנחיל חינוך ביתי לילדיהם להסתייע באנשי חינוך המכירים היטב את תחום החינוך הביתי והתנאים הנדרשים להחלת חינוך ביתי.

מה הם היתרונות הנלווים למסגרת של חינוך ביתי?

הורים המתעניינים במסגרת חינוך ביתי לילדיהם, בוחרים לעשות זאת ממניעים שונים, בין אם מדובר במניעים אידיאולוגיים ובין אם מדובר בכל מניע אחר. כך או אחרת, המסגרת המודרנית של החינוך הביתי, על רקע העידן הטכנולוגי בו אנו חיים, מקנה מספר יתרונות מרכזיים כגון:

  • חווית למידה ייחודית המקנה לילד את היכולת לשכלל מיומנויות למידה באופן עצמאי
  • קצב לימוד אישי המותאם לכל ילד על פי רמתו ויכולותיו הלימודיים
  • הגברת הסקרנות הטבעית של הילד תוך התמקדות בהנגשת נושאי הלימוד באופן כזה המתגבר אצלו את המוטיבציה הלימודית

ויתרונות נוספים שבחלקם מבוססים על ממצאי מחקרים שונים שנערכו בנושא חינוך ביתי מסביב לעולם ומעידים על הישגים לימודיים טובים יותר בעיקר במקצועות הליבה המסורתיים.

מה זה חינוך ביתי

איזה אישורים נחוצים על מנת להתחיל במסגרת חינוך ביתי?

כפי שציינו לעיל, בישראל, כל מסגרת של חינוך ביתי, חייבת להיות מאושרת על ידי הרשויות ולהיעשות תוך מתן פטור מחוק לימוד חובה. לצורך כך, ההורים המעוניינים להנחיל לילדיהם מסגרת כזו או אחרת של חינוך ביתי, נדרשים להגשת בקשה לקבלת הפטור. את הבקשה בצירוף המסמכים הרלוונטיים, יש להגיש למשרד החינוך עם העתק למנהל המחלקה לחינוך ברשות המקומית בה הילד מתגורר. חשוב לציין שכל בקשה לקבלת פטור מחוק חינוך חובה, נבדקת באופן פרטני ולגבי כל בקשה מוקמת וועדה לבחינת הבקשה.

Z SCHOOL - בית ספר וירטואלי למסגרות חינוך ביתי

אם גם אתם מתעניינים במסגרת חינוך ביתי לילדיכם ואם גם אתם רוצים להבטיח לעצמכם את מסגרת החינוך הטובה ביותר עבור ילדיכם מחוץ למוסדות החינוך הפורמאליים, אנו ב-Z SCHOOL כאן בשבילכם. אצלנו, תוכלו למצוא מערכת למידה מקוונת המותאמת למסגרות חינוך ביתי לילדים בכל גיל. המערכת המקוונת שלנו ללמידה מרחוק תאפשר לילדיכם ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות למידה בתחומי ותכני לימוד הכרחיים בכל מסגרת חינוך ביתי. למידע נוסף בנושא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן ולהבין יותר על לימוד ביתי בדרך להצלחה.

למידע נוסף על חינוך ביתי צרו עמנו קשר ונשמח לסייע

ברוכים הבאים לZ-SCHOOL. לפניכם טופס מילוי פרטים פשוט וחוייתי להרשמה לשיעורים אונליין
נא למלא שם פרטי ומשפחה
נא למלא פרטים ליצירת קשר
נא למלא פרטים נוספים
בחרו אפרות למידה פרטית או בקבוצה
דילוג לתוכן